Sepet  

Ürün yok

Kargo 0,00 TL
Toplam 0,00 TL

Sepet KASAYA GİT

Kredi Kartı ile Ödeme

Neden olmasın ki?

Neden olmasın ki?

"Neden Olmasın Ki?" kitabı, bir merak ile başlayan sorgulamanın eyleme dönüşme hikayesidir. Hilal Ateş Öztan tarafından kaleme alınmıştır.

DETAYLAR

  • YAYINEVİ ORIENT EXPRESS
  • BASKI SAYISI / YILI 1. Baskı / 2021
  • KONUSU Pugi'nin Yüzme Macerası
  • YAZARI Hilal Ateş Öztan
  • Barkod


45,00 TL

3 aynı kategorideki diğer ürünler:

Ayrıca bu ürünü satınalan müşteriler:

“Neden Olmasın Ki ?” Kitabı, bir merak ile başlayan sorgulamanıneyleme dönüşme hikayesidir. Deneyime giden yoldakahramanın yaşadığı çeşitli olaylar, hissettiği bambaşka duygularve değişen bir motivasyonu vardır. Kahramanımız, yeni bir deneyimiyaşamak için çıktığı bu yolda, istekli tutumunu; iletişim kurarak, bilgiyi doğru kaynaklardan öğrenerek geliştirmeye çalışsa da ,etrafındakilerin farklı yorumları, tepkileri ile karşılaşır.

Bu yorumlamalar şevkini kırar gibi olur ancak , kararlı ve prensipli duruşu, bilimselaraştırmalar ile dengeli tutumları sayesinde hedefine ulaşır. Özne olan kahramanımızınbu olayının merkezinde “eylem” yer alır. Öğrenciler de böyledir ; bir farkyaratabilmek için somut eylemler gerçekleştirdiklerinde kendilerini yetkin, beceriklive değişimin etkin özneleri olarak görürler.(Oxfam 2015)

Kitabımızda anlatılan olayın öğretisi kadar ,kitabı okuma öncesinde başlayan“Kavramsal Düşünme Yoluyla Sorgulama Temelli Anlayış” etkinlikleri , öğrencilerinanlatılanlar üzerindeki düşüncelerini görünür kılmaya yönelik olarak yapılançalışmalar 5 basamaktan oluşmaktadır.

1. Merak Uyandırma

2. Ön Bilgi Yoklama

3. Etkin Dinleme - Okuma

4. Çıkarımda Bulunma

5. Deneyim Aktarım

Bu 5 basamağın tüm çalışmaları kitabın içinde yer almaktadır. Bu basamaklarıoluşturan aracı etkinlikler ise dünyada kabul görmüş eğitim yöntem ve araçlarındandır.Bunlar, Merak Duvarından, KWL Chart’ına, Eğitimde Sistem Düşüncesi’ninolayların akışına göre değişim grafiği, stok akışına ve düşünme rutinlerine kadar birçok araç kullanılmıştır. Ayrıca kullanılan araçların bilgisi tablo halinde kitabın sonundaverilmiştir. Dolayısıyla kitap, onu öğrencileri ile çalışacak olan öğretmen içinilham verici, öğretici bir kılavuz niteliğindedir.

Ayrıca PYP programının en önemli ögesi olan “Öğrenen Profilleri” de bu deneyimboyunca tamamlanmaktadır. Kitabın sadece PYP okulları için hazırlanmış Profillerile ilgili çalışmaları da ayrıca kullanıcı kurumlara verilecektir. Bir deneyim içindesergilenen 10 Profilin nasıl gerçekleştiği ile ilgili yapılan bu çalışmada, öğrencileröğrenen profillerinin açılımını da oldukça iyi şekilde kavrayacaktır. PYP, öğrencileribağlantılı bir bütün olarak bilgiyi, kavramsal anlayışları, becerileri ve kişisel nitelikleritakdir etmeyi öğrenmeye teşvik eder. Kitabın temel vurgusu bu bağlamda sorgulamadaneyleme teşvik edici yaklaşım sağlatmaktır.

Kitabı kullanan okullar için ; “Sorgulama Temelli Düşünme Yoluyla Kavramsal AnlayışGeliştirme Odaklı Etkileşimli Öğretmen Atölyesi” de gerçekleştirilmektedir.Böylece bir kitap aracılığı ile öğrencilerin de çok yönlü gelişimi sağlanırken, düşünmebecerileri merak duyguları güçlenir.Bu yapılan çalışmalar, öğrencilerin kitaba olan ilgisini artırarak,kitap okumaalışkanlığı becerisini güçlendirir.

  • YAYINEVİ ORIENT EXPRESS
  • BASKI SAYISI / YILI 1. Baskı / 2021
  • KONUSU Pugi'nin Yüzme Macerası
  • YAZARI Hilal Ateş Öztan

Şu an müşteri yorumu bulunmamakta.

Sadece kullanıcılar yorum gönderebilir kayıtlı.