Sepet  

Ürün yok

Kargo 0,00 TL
Toplam 0,00 TL

Sepet KASAYA GİT

Kredi Kartı ile Ödeme

Masal İçin Maket Hazırlanması
Gerekli Malzemeler
15 Adet A3 boyutunda kâğıt
1 Adet A3 boyutunda karton
makas, paket lastiği, cetvel
Yapılışı
Eline 15 tane A3 kâğıdı al. Her birini ortadan ikiye katla. Sonra Sanatsal Klasik Masallar kitabını eline al. Elindeki kitabı maketin üzerine koy. Üsteki fazlalığı makasla (veya cetvelle) kes ve maketi kitabın boyutuna getir. Kapak için karton kâğıdı eline al ve aynı işlemleri yap.  Bütün sayfaları iç içe koy. En üstte karton kapak olacak. Paket lastiğinı tam ortadan yerleştir. Karton kapağı aç. 3. sayfayı ortadan ikiye katla ve dışta kalan diğer yarıyı makasla (cetvelle) kesip çıkar. Bu işlemleri sırasıyla 27. sayfaya kadar uygula. (27. sayfa dahil). Kısaca işlem tek numaralı sayfalara uygulanacak (3, 5, 7, 9, 11, 13, 15, 17, 19, 21, 23, 25).  Kitabı takip et. Bundan sonra sayfaları numaralandırmaya başla. Karton kapağı açktıktan sonra ilk sayfada sağ alt köşeye 1 numarasını yaz. Arka sayfada sol alt köşeye 2 yaz. Bir sonraki yarım sayfayı atla ve gelen sayfanın sağ alt köşesine 3 numarasını yaz. 28. sayfadan sonra normal olarak numaralayıp 34. sayfada bitir.

 

Öykü İçin Maket Hazırlanması
Hayvan Kahramanlar                
Gerekli Malzemeler                                
8 Adet A3 boyutunda kâğıt                      
1 Adet A3 boyutunda karton                             
makas, paket lastiği, cetvel
Yapılışı
Eline 8 tane A3 kâğıdı al. Ortadan ikiye katla. Sonra Hayvan Kahramanlar kitabını eline al. Elindeki kitabı maketin üzerine koy. Yandaki ve üsteki fazlalıkları makasla kes ve maketi kitabın boyutuna getir. Kapak için karton kâğıdı eline al ve aynı işlemleri yap.
Bütün sayfaları iç içe koy. En üstte karton kapak olacak. Paket lastiğinı tam ortadan yerleştir. Karton kapağı aç. İlk sayfada sağ alt köşeye 1 numarasını yaz. Arka sayfada sol alt köşeye 2 yaz. İşlemli 32. sayfada bitir. Kılavuzun kitap olsun.

Milly Molly
Gerekli Malzemeler
6 Adet A3 boyutunda kâğıt
1 Adet A3 boyutunda karton
makas, paket lastiği, cetvel
Yapılışı
Eline 6 tane A3 kâğıdı al. Ortadan ikiye katla. Sonra Milly Molly kitabını eline al. Elindeki kitabı maketin üzerine koy. Yandaki ve üsteki fazlalıkları makasla kes ve maketi kitabın boyutuna getir. Kapak için karton kâğıdı eline al ve aynı işlemleri yap.
Bütün sayfaları iç içe koy. En üstte karton kapak olacak. Paket lastiğini kitabın tam ortadan yerleştir. Karton kapağı aç. İlk sayfada sağ alt köşeye 1 numarasını yaz. Arka sayfada sol alt köşeye 2 yaz. İşlemli 24. sayfada bitir. Kılavuzun kitap olsun.